Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Członkowie Związku Pracodawców

PCO Spółka Akcyjna

PCO Spółka Akcyjna

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 28
03-983 Warszawa
tel. +48 22 515 75 01

PCO S.A. jest czołowym polskim producentem urządzeń optoelektronicznych przeznaczonych dla wojska oraz służb mundurowych. Spółka powstała w 1976 roku. Obecnie pełni rolę lidera Dywizji Elektronika – jednej z głównych grup skupiających przedsiębiorstwa polskiego przemysłu obronnego.

 

Podstawową działalnością spółki jest produkcja i sprzedaż wyrobów optoelektronicznych, przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Poza działalnością produkcyjną spółka świadczy usługi serwisowe, naprawcze i konserwacyjne.

 

PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. W zakresie prowadzonych prac spółka aktywnie współpracuje z uczelniami i ośrodkami badawczo-rozwojowymi.

 

Stosowane przez PCO S.A. technologie są wynikiem współczesnych osiągnięć nauki, a wyroby spółki znajdują uznanie, zarówno wśród odbiorców wojskowych, jak i współpracujących z nami wytwórców krajowych i zagranicznych. Wysoka jakość oferowanych produktów i usług potwierdzona jest certyfikatami oraz nagrodami uzyskanymi na przestrzeni lat. W trakcie swojego istnienia firma udowodniła, że potrafi wdrażać nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz dopasowywać je do zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz potrzeb klientów. Działalność spółki służy zwiększeniu skuteczności działań oraz podniesieniu bezpieczeństwa polskich żołnierzy uczestniczących w misjach wojskowych, jak również budowaniu silnej pozycji krajowego przemysłu obronnego.

Polska Platforma Technologiczna Fotoniki

email: info@pptf.pl

 

NAPISZ DO NAS
Created by Kreator Marki Powered by XIDEMIA CMS