Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Aktualności

V Konferencja Optoelektroniczna

Dodano: 17.09.2019

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w V edycji Konferencji Optoelektronicznej odbywającej się w dniach 13-14 listopada 2019 roku w Hotelu Windsor w Jachrance. 

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w V edycji Konferencji Optoelektronicznej odbywającej się w dniach 13-14 listopada 2019 roku w Hotelu Windsor w Jachrance. 

 

Organizatorem wydarzenia jak co roku jest PCO S.A. wraz z Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Warszawską oraz Polską Platformą Technologiczną Fotoniki. Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tak jak w ubiegłych latach, w tym roku również spodziewamy się przyznania Konferencji patronatu Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Główne tematy V Konferencji Optoelektronicznej

– Potencjał polskiej fotoniki w systemach obronnych i bezpieczeństwa

– Fotonika w systemach komunikacji oraz wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości

– Systemy sensoryczne— analiza i przetwarzanie obrazów; analiza wielospektralna

– Fotonika w nawigacji

– Wykorzystanie fotoniki w systemach robotycznych i pojazdach autonomicznych

 

Podczas bieżącej edycji planujemy szczególnie podkreślić naukowy charakter wydarzenia, m.in. poprzez możliwość publikacji referatów konferencyjnych w punktowanych wydawnictwach naukowych: SPIE Conference Proceedings  bądź  Photonics Letters of Poland. Zapraszamy do czynnego udziału w Konferencji, zwłaszcza w formie wystąpień i referatów naukowych. W przypadku zainteresowania publikacją w punktowanym wydawnictwie SPIE zachęcamy do zgłaszania anglojęzycznych referatów pod linkiem: http://spie.org/paper-submission-ope19?SSO=1

 

W przypadku pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu z organizatorami pod adresem:

konferencja@konferencja.optoelektroniczna.pl

 

 

Ważne daty:

– 30.09.2019 – ostateczny termin zgłaszania referatów

– 26.10.2019 – ostateczny termin dokonania płatności oraz rejestracji uczestników

– 13-14.11.2019 – termin konferencji

 

Celem tegorocznej, V edycji Konferencji jest poszukiwanie rozwiązań podnoszących efektywność i poziom innowacyjności współpracy pomiędzy nauką, przemysłem i użytkownikami w zakresie rozwoju technologii fotonicznych, ze szczególnym uwzględnieniem technologii dla bezpieczeństwa i komfortu życia. Tegorocznym hasłem Konferencji jest „Fotonika technologią bezpieczeństwa i komfortu życia”.

 

Od czterech lat Konferencja gromadzi ekspertów z dziedziny optoelektroniki, którzy podczas dwóch dni wypełnionych prelekcjami i dyskusjami mogą dzielić się wiedzą i wnioskami na temat stanu obecnego, a także rozwoju tej dziedziny nauki. Co roku biorą w niej udział przedstawiciele kierownictwa MON, kadra naukowa, w tym władze najważniejszych technicznych uczelni wyższych w Polsce, przedstawiciele licznych instytutów naukowo-badawczych oraz przemysłu. Wydarzenie to jest okazją do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń oraz poszerzenia wiedzy w niezwykle ważnej i obecnej we wszystkich obszarach życia dziedzinie nauki i techniki jaką jest optoelektronika.

 

Więcej informacji, w tym: rejestracja, pakiety sponsorskie, można znaleźć na stronie:

www.optoelektroniczna.pl

 

Istnieje możliwość uczestnictwa w wystawie towarzyszącej Konferencji - pokazie demonstratorów efektów i technologii fotonicznych prezentowanych przez chętne podmioty przemysłowe i nauko-we. W przypadku chęci udziału prosimy o kontakt z organizatorami. Szczególnie, na preferencyjnych warunkach, do udziału w wystawie zapraszamy podmioty zrzeszone w Polskiej Platformie Technologicznej Fotoniki.

 

Zachęcamy do rozpowszechniania informacji o wydarzeniu wśród Państwa współpracowników oraz kadry potencjalnie zainteresowanej udziałem w Konferencji.

Polska Platforma Technologiczna Fotoniki

email: info@pptf.pl

 

NAPISZ DO NAS
Created by Kreator Marki Powered by XIDEMIA CMS