Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Aktualności

Dzień Światła organizowany na Politechnice Warszawskiej

Dodano: 11.03.2016

W dniu 17 marca 2016 roku na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyło się wydarzenie poświęcone zagadnieniom fotoniki zatytułowane Dzień Światła w ramach Konferencji Light2015. Wzięła w nim udział Polska Platforma Technologiczna Fotoniki oraz jej Konsorcjanci.

Organizatorami wydarzenia były Politechnika Warszawska, Polskie Stowarzyszenie Fotoniczne oraz PPTF, a odbyło się ono w budynku Wydziału Fizyki PW, przy ul. Koszykowej 75. W pierwszej części wydarzenia, w ramach bloku organizowanego przez Polską Platformę Technologiczną Fotoniki, jej Konsorcjanci zaprezentowali swój dorobek oraz materiały informacyjne i promocyjne. Przedstawiciel spółki PCO S.A. wygłosił także referat o wpływie fotoniki na różne aspekty naszego życia. Tego samego dnia odbył się również Dzień Karier, podczas którego można było się dowiedzieć o możliwościach podjęcia staży w spółkach wchodzących w skład Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, a także warsztat dotyczący możliwości pozyskiwania funduszy w ramach programu H2020 na innowacyjne projekty w zakresie fotoniki. http://www.pptf.pl/dokumenty_/H2020_Photonics_17.03.2016_Warsaw_Szoluc.pdf

 

 Konferencja Light2015 to spotkanie w jednym miejscu przedsiębiorców, naukowców i studentów w celu nawiązania większej współpracy pomiędzy tymi trzema grupami. Na konferencji swoje wystąpienia mają reprezentanci przedsiębiorców i naukowców, którzy wymieniają się swoimi doświadczeniami związanymi zarówno z badaniami naukowymi jak i komercjalizacją opracowanych rozwiązań w dziedzinie fotoniki. LIGHT2015 to projekt finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020 w zakresie badań naukowych i innowacji. Projekt ma na celu promowanie fotoniki wśród młodych ludzi, przedsiębiorców i ogółu społeczeństwa we wszystkich państwach członkowskich UE w ramach Międzynarodowego Roku Światła.

 

Fotonika to interdyscyplinarna dziedzina nauki i techniki, która staje się wszechobecna, począwszy od systemów energetycznych aż po zaawansowane, precyzyjne układy robotyki i technologie kosmiczne. Jest postrzegana jako jeden z najbardziej innowacyjnych obszarów gospodarki w Europie, dlatego z myślą o studentach kierunków technicznych, zainteresowanych tematyką nowych technologii, na polskich uczelniach są organizowane liczne wydarzenia promujące fotonikę.

Polska Platforma Technologiczna Fotoniki

email: info@pptf.pl

 

NAPISZ DO NAS
Created by Kreator Marki Powered by XIDEMIA CMS